درآمدزایی با خیاطی

درآمد خیاطی چقدر است؟

در دنیای امروز هر هنری داشته باشید به راحتی و با صرف وقت می توانید از آن، درآمد کسب کنید. خیاطی یکی از هنرهایی است که از قدیم به عنوان منبع درآمد خانم ها شناخته می ‌شد اما امروزه این هنر فراتر رفته و وارد صنعت مدلینگ شده است. به گونه ‌ای که می ‌توان خیاطی را از پرطرفدارترین و پردرآمدترین هنرها دانست. اگر سال ‌هاست کار خیاطی را شروع کرده اما نمی دانید چگونه از طریق این هنر به درآمد خوبی برسید؛ پیشنهاد می‌ کنیم ادامه این مقاله را حتما دنبال کنید. در ادامه راهکارهایی را برای کسب درآمد در منزل، معرفی خواهیم کرد.

درآمد خیاطی چقدر است؟

میزان درآمد یک خیاط به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه مهارت خیاط در چه سطحی باشد و تمرکز وی بیشتر روی دوخت چه نوع لباسی باشد، همگی تاثیرگذار هستند. حتی جغرافیا و محل زندگی هم می ‌تواند در دستمزد یک خیاط، اثرگذار باشد. در هر صورت کار خیاطی کاری آمیخته با هنر، خلاقیت و مهارت است. یک خیاط ماهر باید بتواند پارچه را به خوبی بشناسد و متناسب با آن بهترین لباس را بدوزد. بنابراین بزرگترین سرمایه یک خیاط تجربه و مهارتی است که با گذشت زمان به دست آورده است.
همانطور که گفتیم نمی‌ توانیم درآمد مشخصی را برای یک خیاط، عنوان کنیم و این موضوع به عوامل مختلفی، بستگی دارد. ممکن است یک خیاط بخشی از درآمد خود را صرف اجاره مغازه و یا محل کار خود کند. اگرچه به طور دقیق نمی توان درآمد یک خیاط را تخمین زد اما این نوید را به شما می ‌دهیم که اگر در خیاطی مهارت لازم را داشته باشید؛ می توانید به درآمد بسیار مطلوبی در این شغل، دست پیدا کنید.
خیاطی حتی برای افرادی که هیچ تجربه ای از آن ندارند اما به دنبال یک شغل ایده آل می گردند هم انتخاب مناسبی است. این افراد می ‌توانند با شرکت در دوره های آموزش خیاطی که در آموزشگاه های معتبری ارائه می گردد؛ به سرعت این هنر را فرا گرفته و برای خود، کسب درآمد داشته باشند. یکی از آموزشگاه های مطرح  که سال هاست در زمینه آموزش خیاطی مشغول به فعالیت می باشد، آموزشگاه فائقه می باشد. این آموزشگاه خیاطی با مدرک رسمی و بین المللی فنی و حرفه ای فعالیت داشته و تا به امروز هزاران هنرجو را در زمینه خیاطی، تعلیم داده است.
درآمد خیاطی

چگونه از طریق خیاطی پولدار شویم؟

برای افرادی که قصد دارند از طریق خیاطی به درآمد مطلوبی برسند توصیه های وجود دارد. اگر شما یک خیاط معمولی هستید و تقریباً برای دوخت هر چیزی سفارش می پذیرید؛ باید کمی در روند کار خود، تجدید نظر کنید. امروزه بیشتر مردم برای سپردن انجام خدمات خود به دیگران، به دنبال افراد متخصص می گردند. این موضوع که شما در دوخت لباس مجلسی تخصص داشته باشید و یا دوخت لباس شب الویت اصلی کاری شما باشد؛ موضوع بسیار با اهمیتی است.
بنابراین بهتر است روی یک شاخه اصلی تمرکز کنید و دقیقا مشخص کنید که حرفه اصلی شما در چه زمینه ای است. خیلی از خیاطان به اشتباه تصور می کنند اگر خدمات زیادی ارائه دهند، مشتری بیشتری خواهند داشت در صورتی که تصوری اشتباه است و شانس موفقیت بیشتر در تخصصی شدن نهفته است.
موارد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که تا حد امکان از اشتباه نترسید و دانش خیاطی خود را روز به روز، افزایش دهید. خوشبختانه با وجود شبکه های اجتماعی و بستر اینترنت؛ این کار به راحتی، انجام می گیرد. شما در هر شاخه ای از خیاطی که فعالیت می ‌کنید باید اطلاعات به روز مربوط به آن را دنبال کنید. البته در کنار این موارد تاثیر تبلیغات را هم نباید دست کم بگیرید و تا جایی که می توانید کسب و کارتان را به مشتریان، معرفی کنید.
درآمدزایی با خیاطی
داشتن ایده یکی از اصول مهم در زمینه کسب درآمد از خیاطی است. در صورتی که ذهن خلاق و ایده پردازی داشته باشید؛ راحت ‌تر می ‌توانید با مشتری ارتباط برقرار کرده و حتی آنان را به مشتریان دائمی خود، تبدیل کنید. برخی از ایده هایی که به شما در کسب درآمد از خیاطی کمک می کند، عبارتند از:
دوخت لباس بارداری: دوران بارداری شیرین ترین دوران برای مادرانی است که انتظار به دنیا آمدن فرزند دلبندشان را می کشند. مشکلی که در این دوران برای تمامی خانم ها وجود دارد، اضافه وزن است که باعث می ‌شود خانم های باردار نتوانند از هر لباسی، استفاده کنند. دوخت لباس بارداری فرصتی برای تمام خیاطانی است که به فکر درآمدزایی هستند. اگر بتوانید لباس های سایز بزرگ و بارداری را با توجه به جدیدترین مدل ها طراحی کرده و بدوزید؛ در مدت زمان کوتاهی می توانید شاهد بازخورد مثبت آن، باشید. برای این کار می توانید شلوارهای بارداری را متفاوت از آنچه که در گذشته وجود داشته است، طراحی کنید. به این منظور می بایست از قدرت خلاقیت خود، استفاده کنید. به عنوان مثال برای زیبایی بیشتر این لباس ها و اینکه کمی از حالت ساده بودن خارج شوند، می توانید از گیپور در دوخت آن ها، استفاده کنید.
حتی می توانید برای خانم های باردار لباس مجلسی تهیه کنید که البته دستمزد و درآمد حاصل از این کار حتی از ایده قبلی هم بیشتر است.
دوخت اکسسوری عروس: مطمئناً روز عروسی برای هر خانمی یکی از زیباترین روزهاست. هر فردی دوست دارد در روز عروسی بهترین لباس و اکسسوری را داشته باشد. بنابراین می توانید به راحتی در این زمینه، مانور بدهید. دستکش عروس، مچ بند عروس، شنل عروس، تور سر عروس، توربان و هدبند عروس از مواردی هستند که می ‌توانید با خلاقیتی که دارید، آن‌ها را دوخته و در معرض نمایش قرار دهید. مطمئن باشید در مدت زمان کوتاهی، مشتریان خاص خود را خواهید داشت.
دوخت انواع ست ها: همانطور که اشاره کردیم برای درآمدزایی از خیاطی باید مطابق با مد روز، پیش بروید. امروزه ست های مادر- فرزندی، ست خواهر- برادری و ست زن و شوهری جزء ترندهای صنعت مدلینگ است. برای این کار باید خلاقیت داشته و بدانید کدام موارد را باید با همدیگر هماهنگ و ست کنید. به عنوان مثال اگر قرار است ست زن و شوهری بدوزید؛ می توانید پارچه مانتو یک خانم را با پیراهن آقا، ست کنید. حتی می توانید برای ست مادر- فرزندی از اکسسوری های خاص یکسان برای آن ها، استفاده کنید. به هر حال این گونه ایده ها علاوه بر مهارت، به خلاقیت هم نیاز دارند.
دوخت سرویس خواب: تنوع ملحفه ها در بازار آنقدر زیاد است که می ‌توانید با استفاده از آن ها سرویس خواب های زیبایی تهیه کرده و در مدت زمان کوتاهی با انبوهی از سفارشات، مواجه شوید. در زمینه دوخت سرویس خواب آنچه که باید مد نظر قرار دهید، ست کردن رنگ ها با یکدیگر است. به عنوان مثال استفاده از رنگ هایی مثل کرم، طوسی، گلبهی و نسکافه ای برای دوخت سرویس خواب، پیشنهاد می شود. حتی می توانید برای دوخت سرویس خواب از دو طرح متفاوت اما هماهنگ با یکدیگر، استفاده کنید. آنچه که در دوخت سرویس خواب اهمیت دارد؛ تمیز بودن و مرتب بودن دوخت است. شما به عنوان یک خیاط باید به جزئیات و ظریف کاری ها دقت کنید تا در نهایت بتوانید کار با کیفیتی به مشتری، ارائه دهید.

چی بدوزم بفروشم؟

همانطور که گفتیم ایده های مختلف برای درآمدزایی در شغل خیاطی، وجود دارد. علاوه بر مواردی که ذکر شد؛ می توانید به دوخت سرویس های آشپزخانه یا سرویس نوزادی، بپردازید. اگر در کار خود خلاقیت داشته و کمی سلیقه به خرج دهید؛ می‌ توانید فروش بالایی داشته باشید. استفاده از شبکه‌ های اجتماعی مثل اینستاگرام به شما کمک می کند تا با مشتریان بدون محدودیت مکانی، ارتباط موثری داشته باشید و بتوانید سفارشات خود را در معرض دید عموم، قرار دهید. از این طریق مشتریان شما روز به روز بیشتر خواهند شد.

چگونه در کار خیاطی پیشرفت کنیم؟

ایده برای کسب درآمد از خیاطی بسیار زیاد است و ما در این مقاله تنها به چند مورد از آن ها، اکتفا کردیم زیرا ذکر تمامی ایده ها در این مقاله، نمی گنجد. برای اینکه در کار خیاطی پیشرفت کنید؛ همانطور که گفتیم می ‌بایست علم و دانش خود را مرتبا به روز کرده و با آخرین متدهای خیاطی آشنا باشید. رصد کردن مجلات فشن و مدلینگ و بهره بردن از شبکه های مجازی برای آگاهی از آخرین ترندهای دنیای مدلینگ می تواند به شما در این زمینه، بسیار کمک کند.
اگر انگیزه کافی برای شروع خیاطی و کسب درآمد از آن را دارید؛ پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز در یک آموزشگاه با سابقه و معتبر، ثبت نام کنید. آموزشگاه خیاطی فائقه سال‌هاست در این زمینه فعالیت داشته و می تواند شما را با اصول خیاطی و نحوه درآمدزایی از آن، آشنا کند. حتی اگر تا به حال هیچ تجربه ‌ای از خیاطی نداشته اید باز هم می ‌توانید در کلاس‌های این آموزشگاه شرکت کرده و صفر تا صد خیاطی را یاد بگیرید.
تماس با ما
برای دریافت راهنمایی و ثبت نام و شرکت در دوره های آموزش خیاطی آموزشگاه فائقه می توانید با شماره های بالا تماس حاصل فرمایید. و یا بر روی شماره کلیک کنید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۱ از ۵
از مجموع ۲۶ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.