خیاطی با الگوی آماده

الگوی آماده، خیاطی با الگوی آماده

یکی از مهم‌ترین بخش های خیاطی رسم الگو می باشد. اگر تجربه خیاطی را داشته باشید حتماً می دانید که این کار کمی وقت گیر بوده و نیاز به دقت بالایی دارد. خیلی از افرادی که به تازگی به خیاطی روی آورده اند؛ معمولاً با رسم الگو مشکل داشته و این کار را دشوار می دانند. با توجه به اینکه این مرحله دقت و حوصله زیادی می طلبد؛ خیلی از افراد ترجیح می‌ دهند به جای کشیدن الگو از انواع آماده آن، استفاده کنند. البته برخی از تولیدی های لباس هم برای سرعت بخشیدن به کار خود ترجیح می دهند از این الگوها، استفاده کنند. در ادامه آنچه که نیاز است درباره الگوهای آماده بدانید، ذکر خواهیم کرد.

خیاطی با الگوی آماده چیست؟

برای دوخت هر نوع لباسی به الگو نیاز دارید. برخی تصور می‌ کنند رسم الگو آن‌چنان هم کار سختی نیست اما باید این نکته را در نظر داشته باشند که حتی اگر یک سانتی متر از یک الگوی ساده را اشتباه محاسبه کنند؛ نمای لباس در دوخت بسیار بی کیفیت می شود. به دلیل اینکه الگو ‌کشیدن برای خیاطان تازه وارد اغلب کار دشواری است؛ بسیاری از افرادی که قصد یادگیری خیاطی را دارند در ابتدای مسیر و با مواجه شدن با رسم الگو به سرعت دلسرد شده و از ادامه این کار، منصرف می شوند.
 الگوی آماده یک راه ساده سریع و میانبر برای خیاطی حرفه ای است. به این صورت که الگو توسط خیاطان حرفه ای با استانداردهای معین، برش داده می شود. برای استفاده تنها کافی است که یک الگو را خریداری کرده و هر بخش آن را جداگانه روی پارچه، ثابت کنید. با استفاده از الگوی آماده خیالتان از بابت استاندارد بودن اندازه ها، راحت است.
خیاطی با الگوی آماده
چنانچه شما هم در ابتدای مسیر یادگیری خیاطی قرار گرفته و رسم الگو برایتان کار سختی است؛ پیشنهاد می کنیم با الگوهای آماده شروع کنید و در دوره‌ های آموزش خیاطی با استفاده از الگوهای آماده، شرکت کنید. آموزشگاه فائقه این دوره های خیاطی را با استفاده از الگوهای آماده به هنرجویان، آموزش می دهد. زمانی که نحوه کار با الگوهای آماده را فرابگیرید؛ به راحتی می توانید الگوهای سفارشی را هم طراحی کنید. پیشنهاد می کنیم برای افزایش مهارت خود در زمینه خیاطی و استفاده از الگو، در دوره آموزش خیاطی آموزشگاه فائقه، ثبت نام کنید. در این دوره آموزشی تمامی مباحثی که در زمینه خیاطی نیاز دارید بدانید، به شما آموزش داده می شود.

مزایای خیاطی با الگوی آماده

اگر با مزایای استفاده از الگوی آماده در خیاطی آشنا شوید؛ بدون شک شما هم از طرفداران پروپا قرص آن، خواهید شد. به طور کلی مزایای خیاطی با الگوی آماده عبارت‌اند از:
سهولت استفاده: خیلی از افراد علت استفاده از الگوهای آماده را سهولت و سادگی استفاده از آن می دانند. به همین دلیل همواره به افرادی که به تازگی وارد دنیای خیاطی شده اند؛ توصیه می‌ شود که از این الگوهای آماده استفاده کنند چرا که باعث می شود انگیزه خیاطی در آنان، بالاتر رود.
صرفه جویی در زمان: استفاده از الگوهای آماده تنها مختص افراد مبتدی نیست. حتی خیاطان بسیار حرفه ای در تولیدی های بزرگ یا مزون ها هم برای صرفه جویی در زمان ترجیح می دهند در برخی مواقع از الگوهای خیاطی آماده، استفاده کنند‌. استفاده از الگوهای آماده برای زمان هایی مانند عید نوروز که تولیدی ها با انبوهی از سفارشات مواجه هستند، بسیار کارآمد می باشد.
کاهش درصد خطا: مسلما هر الگویی که بر طبق استانداردها و اندازه گیری های اصولی و صحیح طراحی شده باشد، درصد خطای بسیار پایینی به هنگام دوخت دارد. زمانی هم که خطایی وجود نداشته باشد؛ خیاط مجبور به دوباره کاری نمی شود.
آشنایی با انواع الگو: از طریق الگوهای آماده به سرعت می توانید با انواع الگو آشنا شده و حتی در آینده ای نه چندان دور کار طراحی لباس را به طور حرفه ‌ای انجام دهید. در این صورت می توانید امیدوار باشید که در مدت زمان کوتاهی میزان درآمدتان به طور قابل توجهی، افزایش یابد.

آموزش استفاده از الگوی آماده

استفاده از الگوی آماده بسیار ساده است. به این ترتیب که همه ‌چیز در راهنما نوشته شده است و تنها کافی است شما طبق آن، عمل کنید. به عنوان مثال در راهنمای الگو به شما گفته می ‌شود برای مدل شماره ۲۰ باید از الگوی الف، استفاده کنید. در این صورت شما یک الگوی الف دارید که با استفاده از خط های مختلف در آن، الگوی لباس های متفاوتی، ارائه شده است. پس از اینکه الگوی مورد نظر را پیدا کردید؛ دومرتبه به راهنما، مراجعه می ‌کنید و می بینید که نوشته شده است خط چین قرمز رنگ را دنبال کنید. شما در الگو به دنبال خطی به رنگ قرمز می‌ گردید و… .
مزایای خیاطی با الگوی آماده
این کار را به همان ترتیب تا انتهای راهنما مو به مو، انجام می دهید.
توصیه می کنیم برای راحتی کار از یک نایلون یا کاور نایلونی شفاف و کمی ضخیم، استفاده کنید. به این صورت که کاور را روی الگو قرار داده و هر کجا لازم است تغییرات را روی کاور، اعمال کنید. در نهایت الگوی خود را ایجاد کرده و آن را روی پارچه، برش بزنید.

نکات مهم خیاطی با الگو آماده

مهم‌ترین نکته ‌ای که در خصوص استفاده از الگوی آماده وجود دارد این است که در اولین قدم الگو را تنها از افراد معتبر، خریداری نمایید؛ زیرا در این صورت است که اندازه ‌گیری‌ ها دقیق و مطابق با استانداردها انجام شده است.
استفاده از الگو اصولی دارد که اگر با آن ها آشنایی داشته و بتوانید به طور صحیح از آن، استفاده کنید؛ می توانید بدون صرف انرژی و وقت زیاد؛ لباس مد نظر خود را به بهترین شکل ممکن، بدوزید. در واقع یکی از دلایل محبوبیت الگوهای آماده هم همین موضوع است، سرعت و دقت.
زمانی که به راهنمای موجود همراه با الگوی آماده توجه داشته باشید و به خوبی تغییرات لازم را روی الگوی آماده ایجاد کنید؛ می توانید لباس هایی با ظرافت و زیبایی بالا برای خود و اطرافیانتان، بدوزید. البته باید توجه داشته باشید که متد الگوی آماده مورد نظر کاملا با متدی که در خیاطی از آن استفاده می کنید، یکسان باشد.

الگو بکشیم یا از الگوی آماده استفاده کنیم؟

به عنوان یک خیاط بهتر است متناسب با شرایط از هر کدام، استفاده کنید. ممکن است با محدودیت زمانی مواجه باشید و بخواهید در سریع ترین زمان ممکن سفارشات خود را آماده کنید. در چنین شرایطی استفاده از الگوی آماده به شما کمک خواهد کرد اما در مواردی هم نیاز است که از ابتدا الگوی مورد نظر خود را به صورت کاملا سفارشی، طراحی کنید. به هر صورت اگر هدف شما حرفه ای شدن در حیطه خیاطی می باشد؛ بهتر است هر دو مورد را به خوبی، یاد بگیرید. البته اگر کشیدن الگو برایتان مشکل است؛ بهتر است از الگوهای آماده استفاده کنید. پس از آن و به مرور زمان الگو کشیدن برایتان به کار ساده ‌تری، تبدیل می شود.

خرید الگوی آماده

برای خرید الگوی آماده نکاتی وجود دارد که می بایست قبل از خرید حتماً به آن ها، توجه داشته باشید. در این صورت است که بهترین انتخاب ممکن را خواهید داشت. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید؛ سایزبندی است. هر الگوی آماده توضیحات سایزبندی مشخصی دارد. سعی کنید حتماً توضیحات را قبل از خرید الگو به دقت بخوانید و با اندازه گیری دقیق سایز مورد نظر خود را پیدا کنید. در این صورت بعد از دوخت، مشکلی در اندازه لباس نخواهید داشت.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید؛ انتخاب متد خیاطی است. خیاطان معمولاً از متدها و روش‌ های مختلفی برای دوخت لباس استفاده می کنند؛ بنابراین لازم است به هنگام خرید الگو همان متد مورد نظر خود را خریداری کنید تا دچار سردرگمی نشوید.
الگوی آماده
توصیه می کنیم برای خرید الگوی آماده تنها به سراغ افراد معتبر بروید زیرا تنها در این صورت است که می ‌توانید از استاندارد بودن آن، اطمینان داشته باشید. بهتر است الگویی را خریداری کنید که از فرد ارائه کننده آن و یا آموزشگاه مرتبط با آن، شناخت کافی داشته باشید.
برای حرفه ای شدن در هنر خیاطی باید مهارت های مختلف را کسب کنید. شما به عنوان یک خیاط باید این توانایی را داشته باشید که هم بتوانید از الگوهای آماده، استفاده کنید و هم در صورت لزوم در سریع ترین زمان ممکن بتوانید یک الگوی لباس به صورت سفارشی، طراحی کنید.
دستیابی به تمامی مهارت ها در زمینه خیاطی مستلزم شرکت در یک دوره آموزش خیاطی جامع و کامل می باشد. ما در آموزشگاه خیاطی فائقه مهم ترین مهارت های خیاطی را به شما، آموزش می دهیم؛ بنابراین اگر قصدتان برای تبدیل شدن به یک خیاط حرفه ای جدی است؛ پیشنهاد می کنیم به وب سایت آموزشگاه فائقه مراجعه کرده و در دوره‌های آموزشی مربوطه، ثبت نام کنید. اصلاً نگران رسم الگو نباشید. در دوره های خیاطی این آموزشگاه نحوه کار با الگوهای آماده به طور کامل به هنرجویان عزیز، آموزش داده می شود.
همچنین در صورتی که به خرید انواع الگوی آماده استاندارد تمایل داشته باشید؛ می توانید با شماره 09120614423 تماس بگیرید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۳ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.