نازک دوزی زنانه

نازک دوزی زنانه پایه و اساس بیشتر دوره های خیاطی می باشد و در واقع یک فرد مبتدی را با ابزار و وسائل خیاطی و نحوه بکار گیری آشنا کرده و آموزش می دهد.
همچنین در این دوره هنرجو روشهای دوخت انواع زیپ، کمر، جا دکمه، دکمه، قزن، انواع دوخت های دستی، انواع دوخت با چرخ، شناسایی چرخ خیاطی و رفع عیوب آن را آموزش می بیند.

آشنایی با دوره خیاطی نازک دوزی زنانه

در مهارت نازک دوز زنانه با هر متدی، طرز رسم الگو انواع دامن، پیراهن، بلوز، انواع برش در پیراهن ها، طرز رسم الگوی آستین اولیه و آستین ( تنگ، پفکی، چین دار، شیپوری، مچ دار و غیره…) همچنین یقه هایی مانند ایستاده، ب ب، شکاری، انگلیسی سرخود و جدا، آرشال آمریکائی و یقه های صاف مانند هفت ، خشتی، دلبری و … را آموزش داده می شود.
در پایان دوره نازک دوزی هنرجو میتواند برای خود و دیگران دامن، پیراهن، بلوز، کت و دامن، لباس های معمولی روزانه و مانتوهای ساده بدوزد و در اتمام این دوره هنر جو می تواند مهارت های دیگر خیاطی مانند ضخیم دوزی، الگو ساز و برشکار، لباس شب و عروس، مانتو دوز، کاپشن دوز، دوره های گره و پیچ، الگو های جادویی را فرا گیرد و به مراحل پیش رفته خیاطی را بیاموزد. دوره نازک دوزی زنانه 480 ساعت که تقریبا حدود 4 ماه و نیم می باشد.
دوره هایی مهارتی چادر، شلوار، لباس های کشی، لباس های بدون دوخت، ساخت پارچه، الگو سازی به روش حجمی، لباس کودک و نوجوان، راسته دوز، دوخت سرویس حمام نیازی به آموزش نازک دوزی نداشته و هر کدام می توانند مستقل از دیگری آموزش دیده شوند.
هنرجو پس از اتمام دوره از طرف آموزشگاه به سازمان فنی و حرفه ایی معرفی شده و می تواند گواهینامه درجه 2 با کد بین المللی از سازمان دریافت کنند.
این گواهی نامه در تمام کشورهای دنیا مورد تأیید بوده و می تواند یکی از امتیازات برای پذیرش فرد برای کار در کشورهای دیگر می باشد.

دوره نازک دوزی مقدماتی ترین دوره خیاطی و پیشنیاز دوره های ضخیم دوزی و لباس شب و عروس می باشد.

 این دوره برای چه کسانی مناسب می باشد؟

برای تمامی بانوان علاقمند به دوخت مانتو این دوره مناسب می باشد و پیشنیازی ندارد.

 در این دوره چه چیز هایی یاد میگیرم؟

 • كار با چرخ های دستی، برقی، صنعتی، سردوز، انواع پایه های دوخت و سوزن های چرخ، تنظیم و نگهداری ماشین دوخت و رعایت اصول ونكات ایمنی
 • كار با اتو و ملزومات اتومانند بالشتك اتو، ژانت و مهارت در اتوكردن لباس با توجه به جنس پارچه
 • شناسایی انواع پارچه و مراقبت و نگهداری از پارچه با توجه به علایم بین المللی و محاسبه مقدار پارچه بر اساس مدل
 • آشنا شدن با جدول سایزبندی و تبدیل اندازه های فرد با جدول
 • شناسایی قسمت های مختلف اندام و روش صحیح اندازه گیری
 • آشنایی با كلیه وسایل خیاطی و نحوه استفاده از آنها مانند استفاده از انواع خط كشها، قیچی، كاغذهای برش
 • رسم انواع الگوی دامن و دوخت صحیح آن مانند الگوی اساس دامن، دامن های فون، دامن های ترك و گوده دار، دامن های كلوش، پیلی دار، چین دار، قرینه، لنگی
 • رسم الگوی بالاتنه و چگونگی انتقال پنس و برشهای مختلف بالاتنه
 • رسم انواع الگوی آستین و نحوه دوخت آنها مانند اساس اولیه الگوی آستین، آستین سرخود، آستین كیمونو و خفاشی و رگلان
 • رسم انواع الگوی یقه هفت، گرد، چهار گوش، انگلیسی، آرشال، یقه پایه سرخود و پایه جدا، یقه ایستاده، یقه های مسطح ب ب، ملوانی، حلزونی، دراپه
 • رسم الگوی انواع سجاف جلو باز و بسته
 • الگوی اساس پیراهن، كمر جدا، یكسره، برش زیر سینه، دراپه، سوتینی، پیراهن ترك، پیراهن كلوش